Метою дослідження є виявлення можливості реалізації майбутнього рандомізованого клінічного дослідження, яке буде оцінювати чи знизиться рівень передачі ВІЛ-інфекції до неінфікованих партнерів в результаті використання інтегрованого підходу, який включає психологічне консультування та адресація до АРТ та лікування наркологічної залежності для ВІЛ інфікованих СІН в порівнянні з стандартними програмами, розробленими згідно національних стандартів лікування та профілактики для ВІЛ інфікованих СІН.
1. Визначити можливості реалізації наступного широкого рандомізованого контрольованого дослідження шляхом: а) оцінки частоти нових випадків ВІЛ-інфекції серед асоційованих з індексними учасниками партнерів мережі ЛВІН в групі стандартної медичної допомоги в трьох різних регіонах світу, у яких епідемія ВІЛ-інфекції переважно пов’язана з вживанням ін'єкційних наркотиків; b) оцінки рекрутування та утримання в дослідженні протягом 12-24 місяців ВІЛ-інфікованих ЛВІН та не інфікованих ВІЛ партнерів їх мережі ЛВІН.
2. Оцінити здійсненність, перешкоди і прийнятність для ВІЛ-інфікованих індексних учасників інтегрованого втручання з профілактики передачі ВІЛ.
Presentations:
HPTN 074 Ukraine Site Progress (EN)
Articles:
Kathryn E Lancaster, Irving F Hoffman, Brett Hanscom, Tran Viet Ha, Kostyantyn Dumchev, et al. Regional differences between people who inject drugs in an HIV prevention trial integrating treatment and prevention (HPTN074): a baseline analysis. Journal of the International AIDS Society. Oct 22, 2018 (EN)
William C Miller; Irving F Hoffman; Brett S Hanscom; Tran V Ha; Kostyantyn Dumchev; Zubairi Djoerban; Scott M Rose; Carl A Latkin; David S Metzger; Kathryn E Lancaster; Vivian F Go; Sergii Dvoriak; et al. A scalable, integrated intervention to engage people who inject drugs in HIV care and medication-assisted treatment (HPTN 074): a randomised, controlled phase 3 feasibility and efficacy study. The Lancet. September 01, 2018 (EN)
Вільям С. Міллер, Ірвінг Ф. Гоффман, Бретт С. Ганском, Тран В. Га, Костянтин Думчев та ін. Розширювана інтегрована інтервенція із залучення осіб, які вживають ін’єкційні наркотики, до програм лікування ВІЛ та медикаментозного підтримуючого лікування наркозалежності (HPTN 074): рандомізоване контрольоване дослідження третьої фази щодо здійсненності та дієвості (Переклад з англ.) The Lancet. September 01, 2018 (UA)
Sugarman J, Barnes M, Rose S, Dumchev K, Sarasvita R, Viet HT, et al. Development and implementation of participant safety plans for international research with stigmatised populations. The lancet HIV. 2018;5(8) (EN)
Fogel JM, Zhang Y, Palumbo PJ, Guo X, Clarke W, Breaud A, et al. Use of Antiretroviral Drug Testing to Assess the Accuracy of Self-reported Data from HIV-Infected People Who Inject Drugs. AIDS and behavior. 2019 (EN)
Kiriazova T., Go V.F., Hershow R.B. et al. Perspectives of clients and providers on factors influencing opioid agonist treatment uptake among HIV-positive people who use drugs in Indonesia, Ukraine, and Vietnam: HPTN 074 study. Harm Reduct J, 2020 Oct 01 (EN)
National Institute on Drug Abuse (NIDA)
Вивчення ефективності моделей інтегрованого надання медичних послуг в закладах первинної ланки та інтервенцій, спрямованих на покращення якості допомоги через навчання та фінансове мотивування лікарів
07/06/2019 Тренінг з покращення якості надання послуг в центрах первинної медико-санітарної допомоги
11/01/2019 Дистанційне навчання ECHO: перші результати та перспективи
01/12/2018 Національна зустріч "Проблеми громадського здоров'я та епідемія ВІЛ-інфекції в Україні"
29/11/2018 Тренінг «Мотивація персоналу в умовах реформування системи охорони здоров’я в Україні»
12/09/2018 Миколаїв: досвід впровадження ЗПТ та протидії ВІЛ-інфекції у закладах первинної ланки
22/06/2018 У Черкасах обговорили перспективи впровадження програм ЗПТ у закладах первинної медичної допомоги
03/07/2017 Конкурс на посаду Рекрутер/Інтерв’юер
15/06/2017 Онлайн-курс для медичних працівників "Лікування опіоїдної залежності"
Центри з контролю та профілактики захворювань (CDC)
Визначення прийнятності та ефективності інтервенції MARTAS в умовах України
Neduzhko O, Postnov O, Sereda Y, Kulchynska R, Bingham T, Myers JJ, Flanigan T, Kiriazova T. Modified Antiretroviral Treatment Access Study (MARTAS): A Randomized Controlled Trial of the Efficacy of a Linkage-to-Care Intervention Among HIV-Positive Patients in Ukraine. AIDS Behav. 2020 Apr 24 (EN)
Neduzhko O, Postnov O, Bingham T, Myers J, Flanigan T, Kiriazova T. Feasibility and Acceptability of the Modified Antiretroviral Treatment Access Study (MARTAS) Intervention Based on a Pilot Study in Ukraine. J Int Assoc Provid AIDS Care. 2019 Jan-Dec (EN)
Providence/Boston CFAR
Вивчити нездорове вживання алкоголю та інші супутні захворювання, включаючи куріння, вживання наркотичних речовин, ВГС та депресію, в українській вибірці ВІЛ-позитивних хворих на ТБ, які перебувають на амбулаторному лікуванні ТБ в Україні, що рекомендується замість стаціонарного лікування ТБ як складова реформи охорони здоров’я.
Дослідити серед тих, хто зловживає, готовність до лікування вживання алкоголю та тютюну, оцінюючи
1) мотиваційний статус до зміни споживання алкоголю або вживання тютюну
2) готовність використовувати ліки для лікування вживання алкоголю та куріння
Глобальний фонд для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією
Визначення основних механізмів та шляхів залучення людей, які вживають ін’єкційні наркотичні речовини, та чоловіків, які мають секс з чоловіками, до користування послугами первинної ланки охорони здоров'я.
- З’ясувати загальне сприйняття ЛВІН та ЧСЧ сімейних лікарів та готовність отримувати медичні послуги, у т. ч. пов’язані з ВІЛ, на первинній ланці;
- Визначити існуючі та затребувані послуги сімейних лікарів для ЛВІН та ЧСЧ;
- Виділити основні бар’єри та фактори, що сприяють зверненню ЛВІН та ЧСЧ за послугами сімейних лікарів;
- Визначити існуючі та затребувані джерела та канали інформування про послуги сімейних лікарів ЛВІН та ЧСЧ (у т. ч. потенційні меседжі, тематика, тощо);
- Визначити сприйняття та готовність представників НУО співпрацювати з сімейними лікарями для надання послуг ЛВІН та ЧСЧ з профілактики та лікування ВІЛ, гепатиту С, туберкульозу та інших соціально небезпечних захворювань;
- З’ясувати існуючу та затребувану роль сімейних лікарів в наданні послуг з профілактики та лікування ВІЛ, гепатиту С, туберкульозу та інших соціально представникам ЛВІН та ЧСЧ;
- Визначити існуючий механізм взаємодії між ЛВІН/ЧСЧ, НУО та сімейними лікарями в контексті отримання медичних послуг, у т. ч. пов’язаних з профілактикою ВІЛ;
- Визначити оптимальну модель взаємодії ЛВІН/ЧСЧ, НУО та сімейних лікарів в контексті отримання медичних послуг, у т. ч. пов’язаних з профілактикою ВІЛ;
- Надати рекомендації з підвищення попиту ЛВІН та ЧСЧ щодо користування послугами сімейних лікарів, комунікаційної стратегії для цього та налагодження процесу взаємодії між ЛВІН/ЧСЧ, НУО та сімейними лікарями.
World Health Organization
В дослідженні розглядаються питання здійсненності та ефективності розширення доступності методів контролю за передозуванням опіоїдами на рівні місцевої громади (включаючи навчання та надання налоксона для домашнього використання) в країнах-учасниках / центрах дослідження.
Дослідження надасть дані як про перешкоди, так і про фактори, що сприяють впровадженню методу контролю передозування опіоїдами на рівні місцевої громади, включаючи навчання, інформаційно-роз'яснювальну роботу та умови, які найкращим чином підходять для охоплення великої кількості людей, що піддаються ризику, з метою запобігання передозування опіоїдами. Цілі ініціативи включають порятунок життів шляхом забезпечення доступності налоксону і навчання навичкам контролю передозування людей, які з високим ступенем ймовірності можуть стати очевидцями передозування, включаючи партнерів і членів сім'ї. Ініціатива встановлює глобальну мету впровадження "90-90-90" в якості спільної кінцевої точки:
1) 90 відсотків відповідної цільової популяції має бути навчено навичкам розпізнавання ризику передозування і надання екстреної допомоги в разі її виникнення;
2) 90 відсотків навчених повинні носити з собою налоксон для домашнього використання;
3) 90 відсотків людей, яким було надано налоксон, повинні застосовувати налоксон у випадках, коли вони є очевидцями передозування.
31/08/2019 Stop Overdose Safely
The Providence/Boston (Center for AIDS Research) CFAR
Ретроспективна оцінка педіатричного ТБ в Україні. Проспективна оцінка активного ТБ серед дітей в Україні.
1. Визначити справжню смертність від ТБ серед дітей (ВІЛ-інфікованих та неінфікованих) у двох областях України.
2. Задокументувати кількість як бактеріологічно підтверджених, так і клінічно діагностованих випадків ТБ серед дітей у двох областях України.
World Health Organization
Оцінити зміни клінічної практики тих працівників первинної медико-санітарної служби, які завершили необхідні тренінги з комплексного управління гіпертонією та діабетом у 7 пілотних регіонах
Зрозуміти, як тренінг міг вплинути на зміни клінічної практики медичного персонала ЦПМСД у пілотних регіонах, щоб планувати подальші вдосконалення / коригування вмісту навчальних програм та підходів до навчання, а також виявляти інші фактори, які необхідно покращити на рівні ЦПМСД для профілактики НІЗ, раннього виявлення, догляду та підтримки.
Оцінка навчального проекту здійснюється за допомогою трьох підходів до збору даних:
- Зміни в оцінці ризику та практики та наслідки лікування оцінюються шляхом збору інформації з медичних карток пацієнтів;
- Організаційні зміни в клініках та зміни у розподілі завдань оцінюються за допомогою спостережень шляхів пацієнта;
- Інтерв'ю з фокус-групою проводиться для оцінки думки фахівців щодо наслідків тренінгу щодо зміни практики та відповідних можливостей та викликів.