Голова Правління, в.о. директора УІПГЗ

Дворяк Сергій Васильович

доктор медичних наук, професор

Автор 3-х монографій з питань наркотичної та алкогольної залежності, понад 60 наукових статей, Національного стандарту і протоколу з лікування ВІЛ- інфікованих споживачів ін’єкційних наркотиків, затверджених МОЗ України, а також методичних рекомендацій з лікування опіоїдної залежності агоністами опіоїдів.

Має понад 40-річний досвід роботи з наркології і психіатрії. З 2000 року працював в області ВІЛ / СНІДу. Створив першу амбулаторну програму реабілітації хворих на алкоголізм та наркотичну залежність за Міннесотською моделлю (програма "12 кроків").

Після завершення навчання в программі Х’юберт Хамфрі з наркології та ВІЛ-профілактики в університеті Джона Хопкінса працював в ПРООН, де здійснив разом з І.Гришаєвою пілотний проект “Права людини в дії”, в межах якого в 2004 р. вперше в Україні була запроваджена замісна підтримувальна терапія бупренорфіном в 2-х наркологічних установах.

Разом з колегами в 2003 заснував Український інститут досліджень політики щодо громадського здоров'я (УІДПГЗ). У 2017 році Сергія Дворяка було обрано Почесним Головою Правління організації.

Працював на міжнародному рівні над низкою проектів у співпраці з ВООЗ, УНЗ ООН, ЮНЕЙДС, Фондом Клінтона, USAID, CDC та з НУО в Україні – в тому числі з Міжнародним Альянсом з ВІЛ/СНІД в Україні та Всеукраїнською мережею ЛЖВ.

Протягом 5 років також працював консультантом УНЗ ООН в Центральній Азії та підготував 5-річний план розвитку замісної підтримувальної терапії в Азербайджані, Казахстані, Туркменістані і Таджикистані.

З 2011 року Сергій Дворяк є членом Керівної Ради Міжнародного товариства боротьби з ВІЛ/СНІД (IAS) – відповідальний за європейський регіон. Протягом 2011 – 2012 років був аспірантом програми клінічних досліджень Національного інституту вивчення наркоманії (NIDA) за наставництва проф. Джорджа Вуді – вивчав лікування наркозалежності та профілактики ВІЛ-інфекції серед людей, які вживают наркотики ін’єкційно (ЛВНІ).

Протягом останніх 10 років Сергій Дворяк працював з доктором Алтісом і дослідницькою групою Єльського університету, а також з колегами з Міжнародного Альянсу з ВІЛ/СНІД в Україні з метою розвитку ЗПТ в Україні та розробки нових моделей надання інтегрованого догляду за ЛВНІ.

Має нагороди за створення та впровадження інноваційних методів лікування та профілактики від міжнародних організацій: ООН, EUROPAD, ААTOD.

Члени Правління:

Гришаєв Євгеній Вікторович

лікар-психіатр

Випускник Київського медичного інституту 1985 року. Тривалий час працював у практичному секторі охорони здоров’я у м. Києві лікарем-психіатром спеціалізованих відділень - наркологічного, суїцидологічного, судово-психіатричної та військово-лікарняної експертизи. Багато років очолював відділення професійного психологічного та психофізіологічного відбору Центру психіатричної допомоги Головного Управління МВС в м. Києві.

Брав участь в кількох дослідницьких та практично-орієнтованих проектів допомоги вразливим групам населення, що виконувались недержавними організаціями. Має великий досвід лікувальної, консультативної та експертної роботи.

Співавтор кількох публікацій з питань пенітенціарної медицини в наукових виданнях.

Карагодіна Олена Геннадіївна

доктор медичних наук, професор

Закінчила Дніпропетровський медичний інститут (за фахом «лікувальна справа»), інтернатуру (за спеціальністю «психіатрія»), програми «Методика викладання соціальної роботи та соціальної політики» (ШСР Національного університету «Києво-Могилянська академія»), «Оцінювання технологій в сфері громадського здоров’я» та «Соціальний маркетинг» (Швейцарський тропічний інститут, Лугано, Аскона, Швейцарія), «Раціонально-емоційна біхевіоральна терапія» (Інститут Альберта Елліса, Нью-Йорк, США).

Має значний стаж лікувальної, консультативної та експертної роботи, брала участь у низці дослідницьких та практично-орієнтованих проектів допомоги різним вразливим групам населення. Була членом науково-методичної комісії МОН України зі спеціальності «Соціальна робота», експертом програм з громадського здоров’я міжнародного фонду «Відродження» (Київ), є членом Етичного комітету Національної медичної академії післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика. Очолює кафедру соціальної роботи та практичної психології Академії праці соціальних відносин і туризму (Київ).

Авторка понад 100 наукових праць та навчально-методичних розробок.

 

Карачевський Андрій Борисович

лікар-психіатр, нарколог та психотерапевт, кандидат медичних наук

Закінчив Український Державний медичний університет, лікувальний факультет за фахом лікувальна справа. Працював молодшим науковим співробітником в Київському НДІ загальної та судової психіатрії, лікарем-психіатром у відділені реанімації та інтенсивної терапії КНВООПЗ, асистентом кафедри психіатрії та наркології Національного медичного університету, координатором регіональних програм ЗПТ Українського інституту політики громадського здоров’я, доцентом кафедри загальної, дитячої, судової психіатрії і наркології НМАПО ім. П.Л.Шупика, експертом з психічного здоров’я ВООЗ. 

Пройшов тренінг з дослідження впливу фармакотерапії на перебіг шизофренії та оволодіння основними інструментами оцінки симптоматики, що проводився компаніями Organon та Pfizer в Барселоні, навчання на курсі підготовки тренерів програми UNODC «Сучасні підходи та методи лікування та реабілітації осіб, що залежні від наркотичних та психотропних речовин», спеціалізацію з когнітивно-поведінкової терапії в Інституті психотерапії та клінічної психології та в Українському інституту когнітивно-поведінкової терапії. Отримав міжнародний акредитаційний сертифікат, виконавши критерії гарної практики в КПТ Європейської асоціації поведінкових та когнітивних терапій (European Association for Behavioural and Cognitive Therapies). Є тренером та супервізором з когнітивно-поведінкової терапії. 

Має 46 друкованих наукових робіт, 14 науково-популярних статей, 4 методичні  рекомендації, є науковим редактором 3 науково-популярних книжок та автором однієї книги з самодопомоги.