07 / 03 / 2018
Круглий стіл "Реалізація програм профілактики ВІЛ/СНІДу та ТБ в умовах нової системи фінансування в Івано-Франківській області"

Сьогодні в Івано-Франківську лікарі, громадські активісти, представники влади та науковці обговорювали реалізацію програм профілактики та лікування ВІЛ/СНІДу та туберкульозу в умовах нової системи фінансування під час Круглого столу, організованого БФ «Захід Шанс». У заході взяли участь науковці УІПГЗ.

Під час обговорення зокрема йшлося про розширення у регіоні програм замісної підтримувальної терапії (ЗПТ), які відтепер фінансуватимуться з державного бюджету.
Науковий співробітник  Українського інституту політики громадського здоров'я Ірина Пикало презентувала учасникам успішний досвід проекту, який передбачав впровадження програм ЗПТ та інтегрованої допомоги у закладах первинної медичної допомоги Полтави та Миколаєва. Його результати свідчать як про економічну ефективність апробованої моделі, так і про підвищення якості послуг та зниження рівня стигми і дискримінації щодо пацієнтів з опіоїдною залежністю.
Проектом заплановано впровадження програм ЗПТ на рівні первинної ланки у 12 регіонах України, зокрема у Івано-Франківську. На сьогодні до проекту вже долучились Житомир, Черкаси, Дніпро та Кривий Ріг.

Відео:  Програму профілактики ВІЛ/СНІДу та туберкульозу обговорили в Івано-Франківську. ТРК Карапати