Науковий директор УІПГЗ

Зезюлін Олександр Олександрович

лікар, магістр громадського здоров’я

Здобув диплом лікаря у Вінницькому Національному Медичному Університеті імені М.І. Пирогова та отримав ступінь магістра громадського здоров’я в Університеті Оклахоми, США.

Має понад 10 років вітчизняного та міжнародного досвіду впровадження різноманітних програм та проведення багаточисленних досліджень у сфері охорони здоров'я, спрямованих на уразливі групи населення, що страждають від ВІЛ та наркотичної залежності. У співпраці із провідними експертами у галузі охорони здоров’я працює над поглибленням знань щодо вживання наркотиків, ВІЛ, туберкульозу, соціальної стигматизації та багатьох інших проблем, з якими стикаються представники різноманітних груп населення на шляху до отримання медичних послуг.

У минулому на посаді старшого спеціаліста з профілактики ВІЛ у Агентстві США з міжнародного розвитку (USAID) здійснював керування проектами, що спрямовані на профілактику ВІЛ серед людей, що вживають наркотики. У рамках цієї роботи надавав консультативні послуги проектам USAID щодо технічної підтримки національної програми ВІЛ та проектам з моніторингу та оцінки профілактики, догляду та лікування ВІЛ.

Старший науковий співробітник УІПГЗ

Думчев Костянтин Вікторович

лікар, магістр охорони здоров’я

Випускник Вінницького національного медичного університету, у 2003 році отримав ступінь магістра охорони здоров'я в Університеті Алабами (Бірмінгем, США).

У минулому працював у Бюро Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я (ВООЗ) та в українському офісі Центрів контролю та профілактики захворювань США (CDC). З 2014 року працює науковим директором Українського інституту політики громадського здоров'я. Проводить дослідження у сферах, пов'язаних з вживанням психоактивних речовин та ВІЛ/СНІД, включаючи епідеміологію, вивчення ефективності програм профілактики та лікування, моніторинг та оцінку.

Є членом Міжсекторальної робочої групи з моніторингу та оцінки МОЗ України, яка здійснює координацію моніторингових заходів та досліджень, пов'язаних із відповіддю на епідемію ВІЛ в Україні.

Презентував результати проектних досліджень УІПГЗ на міжнародних наукових конференціях. Автор публікацій у міжнародних фахових виданнях.

Старший науковий співробітник УІПГЗ

Кірьязова Тетяна Христофорівна

кандидат біологічних наук

Закінчила Одеський національний університет ім. Мечнікова, у 1992 р. отримала ступінь кандидата біологічних наук за спеціальністю «Нейрофізіологія». Має більш ніж 20-річний досвід викладацької роботи, розробки навчальних програм та проведення досліджень у сфері ВІЛ-інфекції, туберкульозу та наркозалежності.

У якості учасника програми ім. Г. Гамфрі за напрямом «Політика і профілактика у сфері ВІЛ/СНІДу» у 2009-2010 рр. в Університеті Еморі (США) та дослідницької програми NIDA INVEST Drug Abuse Research Fellowship у Бостонському медичному центрі за наставництва професора Джефрі Самета Т. Кірьязова отримала спеціалізовану підготовку у галузі профілактики ВІЛ-інфекції та лікування наркозалежності, у тому числі тренінг з медицини залежностей Fellow Immersion Training in Addiction Medicine у Бостонському університеті.

З 2014 року працює в УІПГЗ та займається проектною дослідницькою діяльністю у галузі громадського здоров`я. У сфері професійних інтересів – питання доступу ключових груп населення до лікування і утримання у лікуванні ВІЛ-інфекції, туберкульозу та наркозалежності. Виступала головним дослідником та співдослідником у низці проектів за підтримки NIH, CDC, UNICEF, USAID. Авторка низки наукових публікацій у міжнародних фахових виданнях. Представляла результати досліджень УІПГЗ на багатьох міжнародних наукових форумах.

Старший науковий співробітник УІПГЗ

Макаренко Олена Вікторівна

кандидат медичних наук

У 2001 році закінчила Запорізький державний медичний університет за фахом «лікувальна справа», у 2003 - інтернатуру у Київській  медичній академії післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика за спеціальністю «акушерство та гінекологія». З 2003 р. по 2006 р. навчалася у клінічній ординатурі та аспірантурі на кафедрі акушерства, гінекології та перинатології НМАПО ім. П.Л. Шупика.

У 2006 році захистила кандидатську дисертацію на тему «Профілактика акушерських та перинатальних ускладнень у жінок з плацентарною недостатністю при попередній гестації». Працювала асистентом кафедри акушерства, гінекології та перинатологіі НМАПО ім. П. Л. Шупика. 

З 2009 року і по теперішній час працює у БО «Український інститут політики громадського здоров’я» старшим науковим співробітником. Під час роботи в Інституті брала участь у більш ніж десяти проектах у якості дослідника, супервізора і координатора.  

Науковий співробітник УІПГЗ

Завірюха Ірина Володимирівна

лікар

У 2001 році закінчила Вінницький державний медичний університет ім. М. І. Пирогова за фахом «Лікувальна справа». Пройшла підготовку в клінічній ординатурі Державного інституту післядипломної підготовки лікарів Міністерства Оборони Російської Федерації по спеціальності «Анестезіологія і реаніматологія» на базі Головного воєнного клінічного госпіталя ім. М.Н. Бурденка м. Москви.

Має медичну практику як анестезіолог – реаніматолог в торакальній хірургії, центрі репродуктології, реанімації інфекційних хвороб.

З 2012 року брала участь в клінічних дослідженнях в якості монітора у сфері неврології, психіатрії, онкології. З 2015 року займається проектною дослідницькою діяльністю у галузі громадського здоров`я: лікування та профілактика ВІЛ-інфекції серед людей, які вживають наркотики ін`єкційно (ЛВНІ), огляд та поліпшення механізмів для надання послуг у сфері ВІЛ для ключових груп населення.

Дослідник УІПГЗ

Недужко Олександр Олександрович

лікар, магістр наук, магістр менеджменту

Розпочав свою академічну підготовку в Одеському державному медичному університеті, де у 1997 році отримав ступінь лікаря загальної практики. Продовжив навчання в цьому ж університеті, проходячи інтернатуру з дерматовенерології. Пізніше здобув спеціалізацію з організації і управління охороною здоров’я в Ужгородському національному університеті, а також магістра менеджменту в Одеському регіональному інституті державного управління НАДУ. Його освіта також включає навчання в Лондонській школі гігієни і тропічної медицини та професійну підготовку в Університеті Еморі в США.

Має значний досвід у дослідженнях ВІЛ-інфекції та громадського здоров’я, включаючи розробку та впровадження систем епіднагляду за недавньою ВІЛ-інфекцією. Досліджував різні аспекти профілактики та терапії ВІЛ-інфекції, включаючи оцінку впровадження та ефективності нових методів тестування, моделювання епідемій, а також вивчення системи забезпечення якісних послуг у сфері профілактики та терапії ВІЛ-інфекції та інших інфекційних захворювань. Є членом робочих групи ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України» з моніторингу та оцінки стратегічної інформації у сфері громадського здоров’я, а також з профілактики, тестування, догляду та підтримки у сфері протидії ВІЛ.

Є автором понад 50 наукових праць.

Науковий співробітник УІПГЗ

Харандюк Ірина Іванівна

магістр громадського здоров’я

У 2013 році закінчила магістерську програму Школа охорони здоров’я Національного університету «Києво-Могилянська академія».

Протягом 2013-2016 років проходила навчальні тренінги «Data Management for Clinical Research» (Vanderbilt University), «Research Proposal Writing Workshop» (George W. Rutherford, UCSF; Jurja-Ivana Cakalo, School of Public Health, Zagreb, Croatia), «Обробка, аналіз та візуалізація епідеміологічних, статистичних та соціологічних даних у сфері протидії ВІЛ-інфекції з використанням MS EXCEL» («Метіда») та пройшла навчання з аналізу політики в межах «Ініціативи з розвитку аналітичних центрів в Україні».

Співпрацює з УІПГЗ з 2013 року. Займається проектною дослідницькою діяльністю у галузі ВІЛ-інфекції, СНІД, ІПСШ, туберкульозу та наркозалежності, лікування і медико-соціальної реабілітації осіб з хімічною залежністю, моніторингом і оцінкою втручань. Очолює Комісію УІПГЗ з питань етики (IRB).

У 2016 році брала участь у NIDA International Forum (abstract ‘First experience of medication-assisted therapy provision by family physicians in Ukraine’) та Національній конференції «Обличчям до виклику: майбутнє реформи сектору ВІЛ та охорони здоров’я в Україні». Увійшла до складу міжвідомчої робочої групи Міністерства охорони здоров’я України з питань замісної підтримувальної терапії (ЗПТ).

Науковий співробітник УІПГЗ

Філіппович Мирослава Сергіївна

магістр громадського здоров’я

У 2021 році отримала диплом магістра з відзнакою за освітньо-науковою програмою «Менеджмент в охороні здоров’я» Школи охорони здоров’я Національного університету «Києво-Могилянська академія».

Протягом 2017-2021 років проходила навчальні тренінги у сфері громадського здоров’я, які були організовані ЦГЗ МОЗ України, Johns Hopkins Bloomberg School of Public Health, University of Washington.

З 2017 року співпрацює з Українським інститутом політики громадського здоров’я та Альянсом громадського здоров’я. Працювала над низкою проєктів у співпраці з Єльським університетом, Західно-Східно Європейською ініціативою партнерства щодо ВІЛ, вірусного гепатиту та туберкульозу (фонд WEEPI), ВООЗ в Україні, Університетом Джонса Гопкінса в США, Мережею 100% життя.

Є координатором проєктів, займається проєктною дослідницькою діяльністю у галузі ВІЛ-інфекції, СНІД, ІПСШ, туберкульозу та наркозалежності, лікування і медико-соціальної реабілітації осіб з залежністю від ПАР.