Науковий директор УІПГЗ
Думчев Костянтин Вікторович
лікар, магістр охорони здоров’я
Випускник Вінницького національного медичного університету, у 2003 році отримав ступінь магістра охорони здоров'я в Університеті Алабами (Бірмінгем, США).
У минулому працював у Бюро Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я (ВООЗ) та в українському офісі Центрів контролю та профілактики захворювань США (CDC). З 2014 року працює науковим директором Українського інституту політики громадського здоров'я. Проводить дослідження у сферах, пов'язаних з вживанням психоактивних речовин та ВІЛ/СНІД, включаючи епідеміологію, вивчення ефективності програм профілактики та лікування, моніторинг та оцінку.
Є членом Міжсекторальної робочої групи з моніторингу та оцінки МОЗ України, яка здійснює координацію моніторингових заходів та досліджень, пов'язаних із відповіддю на епідемію ВІЛ в Україні.
Щороку презентує результати проектних досліджень УІПГЗ на міжнародних наукових конференціях. Автор публікацій у міжнародних фахових виданнях.
Старший науковий співробітник УІПГЗ
Кірьязова Тетяна Христофорівна
кандидат біологічних наук
Закінчила Одеський національний університет ім. Мечнікова, у 1992 р. отримала ступінь кандидата біологічних наук за спеціальністю «Нейрофізіологія». Має більш ніж 20-річний досвід викладацької роботи, розробки навчальних програм та проведення досліджень у сфері ВІЛ-інфекції, туберкульозу та наркозалежності.
У якості учасника програми ім. Г. Гамфрі за напрямом «Політика і профілактика у сфері ВІЛ/СНІДу» у 2009-2010 рр. в Університеті Еморі (США) та дослідницької програми NIDA INVEST Drug Abuse Research Fellowship у Бостонському медичному центрі за наставництва професора Джефрі Самета Т. Кірьязова отримала спеціалізовану підготовку у галузі профілактики ВІЛ-інфекції та лікування наркозалежності, у тому числі тренінг з медицини залежностей Fellow Immersion Training in Addiction Medicine у Бостонському університеті.
З 2014 року працює в УІПГЗ та займається проектною дослідницькою діяльністю у галузі громадського здоров`я. У сфері професійних інтересів – питання доступу ключових груп населення до лікування і утримання у лікуванні ВІЛ-інфекції, туберкульозу та наркозалежності. Виступала головним дослідником та співдослідником у низці проектів за підтримки NIH, CDC, UNICEF, USAID. Авторка низки наукових публікацій у міжнародних фахових виданнях. Представляла результати досліджень УІПГЗ на багатьох міжнародних наукових форумах.
Старший науковий співробітник УІПГЗ
Штенгелов Віктор Володимирович
заслужений лікар України, кандидат медичних наук
Закінчив Дніпропетровський медичний інститут у 1966, кандидатську дисертацію захистив у 1973 р. У 1997-1998 роках пройшов річну навчальну програму Х’юберт Хамфрі Феллоушіп «Профілактика і лікування розладів, спричинених зловживанням психоактивними речовинами» (Університет ім. Джонса Хопкінса, США). Багато років викладав психіатрію і наркологію у вищих навчальних закладах.
Має 50-річний досвід лікувально-консультативної роботи, у тому числі в Алжирі (психіатрична клініка Костантинського університету). Автор близько 80 наукових публікацій та навчально-методичних розробок, керівник і учасник наукових проектів, науковий керівник кандидатських дисертацій і магістерських робіт, доповідач багатьох міжнародних конференцій, перекладач і науковий редактор наукових та науково-практичних видань з актуальних проблем соціальної психіатрії, наркології, захисту прав осіб із психічними розладами, обирався членом ради рецензентів наукового журналу «Практика соціальної роботи в наркології» (США), членом редакційної ради Міжнародного журналу «Современная психиатрия», експертом, головою Програмної ради «Ініціативи у галузі охорони здоров’я» Міжнародного фонду «Відродження».
Співпрацює з УІПГЗ з 2006 року. Сфера професійних інтересів: лікування і медико-соціальна реабілітація психічно хворих, осіб з хімічною залежністю, профілактика ВІЛ-інфекції, моніторинг і оцінка втручань.
Старший науковий співробітник УІПГЗ
Макаренко Олена Вікторівна
кандидат медичних наук
У 2001 році закінчила Запорізький державний медичний університет за фахом «лікувальна справа», у 2003 - інтернатуру у Київській медичній академії післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика за спеціальністю «акушерство та гінекологія». З 2003 р. по 2006 р. навчалася у клінічній ординатурі та аспірантурі на кафедрі акушерства, гінекології та перинатології НМАПО ім. П.Л. Шупика.
У 2006 році захистила кандидатську дисертацію на тему «Профілактика акушерських та перинатальних ускладнень у жінок з плацентарною недостатністю при попередній гестації». Працювала асистентом кафедри акушерства, гінекології та перинатологіі НМАПО ім. П. Л. Шупика.
З 2009 року і по теперішній час працює у БО «Український інститут політики громадського здоров’я» старшим науковим співробітником. Під час роботи в Інституті брала участь у більш ніж десяти проектах у якості дослідника, супервізора і координатора.
Старший науковий співробітник УІПГЗ
Зезюлін Олександр Олександрович
лікар, магістр громадського здоров’я
Здобув диплом лікаря у Вінницькому Національному Медичному Університеті імені М.І. Пирогова та отримав ступінь магістра громадського здоров’я в Університеті Оклахоми, США.
Має понад 10 років вітчизняного та міжнародного досвіду впровадження різноманітних програм та проведення багаточисленних досліджень у сфері охорони здоров'я, спрямованих на уразливі групи населення, що страждають від ВІЛ та наркотичної залежності. У співпраці із провідними експертами у галузі охорони здоров’я працює над поглибленням знань щодо вживання наркотиків, ВІЛ, туберкульозу, соціальної стигматизації та багатьох інших проблем, з якими стикаються представники різноманітних груп населення на шляху до отримання медичних послуг.
У минулому на посаді старшого спеціаліста з профілактики ВІЛ у Агентстві США з міжнародного розвитку (USAID) здійснював керування проектами, що спрямовані на профілактику ВІЛ серед людей, що вживають наркотики. У рамках цієї роботи надавав консультативні послуги проектам USAID щодо технічної підтримки національної програми ВІЛ та проектам з моніторингу та оцінки профілактики, догляду та лікування ВІЛ.
Керівник напрямку з політик охорони здоров'я
Думчева Анастасія Юріївна
лікар, магістр охорони здоров’я
Dr Anastasiya Dumcheva is a Health Policy Lead of the UIPHP. She is medical doctor by her background and has clinical experience working in family medicine and HIV clinic. She also holds Master of Public Health degree with a major in epidemiology and international health from the University of Alabama at Birmingham, US.
Over the last 12 years (2007-2019) she served at the World Health Organization, where she played a key role in designing and implementing public health response in the areas of noncommunicable diseases (NCD) and reproductive, maternal, child and adolescent health (RMCAH). In particular, she was leading, coordinating, implementing, monitoring and evaluating evidence-based intersectoral NCD and RMCAH interventions in Ukraine at the national, sub-national and local levels, including but not limited to policy development, advocacy for policy change, interventions in clinical settings, prevention and health promotion in school settings, surveillance and communication using social marketing approach. In addition, she was also involved in relevant activities supporting health care reform in Ukraine in the areas of health finance, public health, and primary health care. At the moment, she is pursuing a Master in Law degree at the Taras Shevchenko National University of Kyiv.
Науковий співробітник УІПГЗ
Завірюха Ірина Володимирівна
лікар
У 2001 році закінчила Вінницький державний медичний університет ім. М. І. Пирогова за фахом «Лікувальна справа». Пройшла підготовку в клінічній ординатурі Державного інституту післядипломної підготовки лікарів Міністерства Оборони Російської Федерації по спеціальності «Анестезіологія і реаніматологія» на базі Головного воєнного клінічного госпіталя ім. М.Н. Бурденка м. Москви.
Має медичну практику як анестезіолог – реаніматолог в торакальній хірургії, центрі репродуктології, реанімації інфекційних хвороб.
З 2012 року брала участь в клінічних дослідженнях в якості монітора у сфері неврології, психіатрії, онкології. З 2015 року займається проектною дослідницькою діяльністю у галузі громадського здоров`я: лікування та профілактика ВІЛ-інфекції серед людей, які вживають наркотики ін`єкційно (ЛВНІ), огляд та поліпшення механізмів для надання послуг у сфері ВІЛ для ключових груп населення.
Дослідник УІПГЗ
Недужко Олександр Олександрович
лікар-дерматовенеролог
У 1997 р. закінчив Одеський державний медичний університет. Протягом 2005-2006 років брав участь у програмі професійної підготовки ім. Г. Гамфрі за напрямком «Політика та запобігання ВІЛ/СНІД» на базі університету Еморі (США).
Займається практичною медициною та дослідницькою діяльністю у галузі ВІЛ-інфекції, СНІД, ІПСШ, туберкульозу та наркозалежності.
Є консультантом бюро ВООЗ в Україні та членом робочої групи МОЗ України з питань консультування та тестування на ВІЛ-інфекцію. Автор понад 40 наукових праць.
Науковий співробітник УІПГЗ
Пикало Ірина Іванівна
магістр у галузі охорони громадського здоров’я
У 2013 році закінчила магістерську програму Школа охорони здоров’я Національного університету «Києво-Могилянська академія».
Протягом 2013-2016 років проходила навчальні тренінги «Data Management for Clinical Research» (Vanderbilt University), «Research Proposal Writing Workshop» (George W. Rutherford, UCSF; Jurja-Ivana Cakalo, School of Public Health, Zagreb, Croatia), «Обробка, аналіз та візуалізація епідеміологічних, статистичних та соціологічних даних у сфері протидії ВІЛ-інфекції з використанням MS EXCEL» («Метіда») та пройшла навчання з аналізу політики в межах «Ініціативи з розвитку аналітичних центрів в Україні».
Співпрацює з УІПГЗ з 2013 року. Займається проектною дослідницькою діяльністю у галузі ВІЛ-інфекції, СНІД, ІПСШ, туберкульозу та наркозалежності, лікування і медико-соціальної реабілітації осіб з хімічною залежністю, моніторингом і оцінкою втручань. Очолює Комісію УІПГЗ з питань етики (IRB).
У 2016 році брала участь у NIDA International Forum (abstract ‘First experience of medication-assisted therapy provision by family physicians in Ukraine’) та Національній конференції «Обличчям до виклику: майбутнє реформи сектору ВІЛ та охорони здоров’я в Україні». Увійшла до складу міжвідомчої робочої групи Міністерства охорони здоров’я України з питань замісної підтримувальної терапії (ЗПТ).