22 / 06 / 2018
У Черкасах обговорили перспективи впровадження програм ЗПТ у закладах первинної медичної допомоги

Експертів проекту «Інтеграція лікування залежності та ВІЛ-інфекції у первинну ланку охорони здоров’я» та керівників медичних закладів м. Черкаси запросили у прес-центр регіонального видання «Нова доба».

 Проект «Інтеграція лікування залежності та ВІЛ-інфекції у первинну ланку охорони здоров’я» реалізується Українським інститутом політики громадського здоров’я спільно зі Школою медицини Єльського університету (США) з 2016 року. Проектом передбачено впровадження моделей інтегрованого надання медичних послуг в закладах первинної ланки у 12 регіонах України та інтервенцій, спрямованих на покращення якості допомоги через системне навчання лікарів.

Наукові дослідження неодноразово підтвердили, що в Україні найбільшому ризику зараження соціально небезпечними захворюваннями – ВІЛ, туберкульозом та гепатитом – піддаються насамперед споживачі ін’єкційних наркотиків. Сьогодні українське суспільство починає переймати світовий досвід ставлення до наркозалежності не як до вади поведінки, а як до хвороби, що має ефективні засоби лікування. Але мало хто з хворих українців стає на облік в наркологічні диспансери чи центри СНІДу задля отримання лікування, оскільки такий облік фактично стає причиною дискримінації та призводить до обмежень у сфері зайнятості та втрати певних соціальних свобод. Лише одиниці наркозалежних наразі можуть отримувати замісну підтримувальну терапію (ЗПТ) − ефективний інструмент лікування наркозалежності. Доступ до лікування на базі Центрів первинної медико-санітарної допомоги дозволить підвищити якість послуг та знизити рівень стигми і дискримінації щодо наркозалежних пацієнтів.

21 червня 2018 року у прес-центрі черкаського видання «Нова доба» експерти проекту та керівники медичних закладів м. Черкаси обговорювали досвід роботи двох Центрів первинної медико-санітарної допомоги, які вже працюють у Черкасах, а також перспективи розвитку на у регіоні програми, яка полегшить доступ споживачів ін’єкційних наркотиків до сучасних практик протистояння хворобі та профілактики інфікування ВІЛ.

ЗМІ:  Замісна терапія: досвід впровадження у світі та проблеми її втілення в Україні. "Нова доба"