Канадські національні рекомендації щодо клінічного лікування розладів, пов’язаних із вживанням опіоїдів (Opioid Use Disorder, OUD), було оновлено на основі аналізу найновіших тематичних публікацій. Новий документ рекомендує бупренорфін і метадон як препарати першої лінії для лікування OUD.
Епідемія туберкульозу досі є загальносвітовою проблемою: Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) опублікувала Глобальний звіт – 2024 щодо туберкульозу на основі даних за 2023 рік.
Нова стаття в “Harm Reduction Journal” за співавторством фахівців УІПГЗ висвітлює питання стійкості програм підтримувальної терапії агоністами опіоїдів (ПТАО) у контексті переходу від донорської підтримки до національного фінансування у 4 країнах регіону СЄЦА: Білорусі, Республіці Молдова, Таджикистані та Україні.
Всесвітня організація охорони здоров’я оприлюднила оновлені рекомендації щодо профілактичного лікування туберкульозу.
Опубліковано новий звіт Об'єднаної програми ООН з ВІЛ/СНІД (UNAIDS) щодо епідемії ВІЛ/СНІДу в світі станом на 2024 рік.
Канал DrugUsersNews опублікував новий документальний фільм за участю фахівців УІПГЗ і багатьох наших партнерів і колег по впровадженню і розширенню програми ЗПТ в Україні.
Дослідники Українського інституту політики громадського здоров’я та наші партнери з Єльського університету представили дані, отримані під час реалізації двох проєктів, пов’язаних з впровадженням в Україні програм лікування препаратами ЗПТ.
22 липня на 25-тій Міжнародній конференції зі СНІДу “AIDS 2024”, яка проходить з 22 по 26 липня 2024 року в Мюнхені (Німеччина), відбулась сесія "Людино-центровані та інтегровані послуги з охорони здоров’я та зменшення шкоди для людей, які живуть з ВІЛ, гепатитом С і туберкульозом у Східній Європі та Центральній Азії". Український інститут політики громадського здоров’я був одним з організаторів та активним учасником сесії.
19 червня 2024 року ми провели заключну ECHO-сесію семирічного дослідницького проєкту «Інтеграція лікування залежності та ВІЛ-інфекції у первинну ланку охорони здоров’я», який мав на меті вивчення ефективності лікування залежності та супутньої патології на первинному рівні медичної допомоги порівняно зі спеціалізованими закладами.
Травень – всесвітньо визнаний місяць обізнаності про психічне здоров'я. Користуючись нагодою, ми зібрали в одному повідомленні інформацію щодо можливостей отримання безоплатної медичної психосоціальної допомоги, доступної сьогодні в Україні.