18 / 10 / 2018
Зустріч з поширення результатів проекту HPTN 074

18 жовтня у Києві відбулась зустріч з поширення результатів чотирирічного дослідження “HPTN 074”, яке проводилося серед споживачів ін'єкційних наркотиків в Україні, Індонезії та В'єтнамі. В Україні проект було реалізовано Українським інститутом політики громадського здоров'я.

Український інститут політики громадського здоров'я є єдиним дослідницьким центром (сайтом) у країнах Східної Європі та Центральної Азії, що виконує дослідження масштабної світової мережі HIV Prevention Trials Network (HPTN), діяльність якої присвячена розробці та оцінці нових стратегій профілактики поширення ВІЛ-інфекції. Зокрема, проект “HPTN 074” мав на меті вивчення ефективності нового інтегрованого підходу до лікування ВІЛ-інфікованих споживачів ін'єкційних наркотиків та профілактики передачі вірусу до їхніх неінфікованих ін’єкційних партнерів.

У зустрічі «Інтегрована інтервенція для залучення людей, що вживають ін'єкційні наркотики, до лікування ВІЛ-інфекції та МПЛ (HPTN 074): результати рандомізованого дослідження» у Києві взяли участь головні дослідники проекту HPTN 074 (д-р Вільям К. Міллер та д-р Ірвінг Ф. Гофман, США), українські дослідники проекту (Український інститут політики громадського здоров'я), виконавці його польового етапу в Україні (ДУ "Інститут епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В. Громашевського" НАМНУ,  ГО "Клуб Еней") та представники державних і громадських організацій України, зацікавлених у впровадженні передових ефективних практик профілактики та лікування соціально небезпечних хвороб, зокрема, ВІЛ/СНІД.

Фахівець Центру громадського здоров’я МОЗ України, епідеміолог Віолетта Марциновська зробила огляд стану епідемії ВІЛ в Україні та підкреслила, що близько половини випадків передачі вірусу ВІЛ (за різними оцінками – від 44 до 60%) в Україні наразі відбуваються ін’єкційним шляхом.

Д-р Вільям К. Міллер (Університет штату Огайо, США) презентував завдання, методи та особливості проведення дослідження HPTN 074 у трьох країнах - в Україні, Індонезії та В'єтнамі. Загалом учасниками дослідження стали 502 ВІЛ-інфіковані людини, що вживають ін’єкційні наркотики (ЛВІН), та 806 їхніх неінфікованих ін’єкційних партнерів. ВІЛ-інфіковані учасники були розподілені випадковим чином до групи, яка отримувала стандартний набір послуг згідно з національними рекомендаціями, або ж до групи інтервенції проекту, яка впродовж 12-24 місяців додатково отримувала тривале психологічне консультування, доступ до АРТ та замісної підтримуючої терапії. Дослідження також мало оцінити, чи знизиться рівень передачі вірусу від інфікованих учасників до їхніх неінфікованих ін’єкційних партнерів.

Основні результати проекту в Україні на зустрічі презентували дослідники УІПГЗ Костянтин Думчев, Тетяна Кірьязова та Олександр Зезюлін.

За оцінками дослідників, запропонована проектом інтегрована інтервенція довела свою ефективність: ВІЛ-інфіковані учасники, які отримували інтервенцію, частіше розпочинали АРТ та замісну підтримуючу терапію наркозалежності та довше в них утримувались, демонструючи істотне пригнічення вірусного навантаження. На додаток до запланованих дослідженням цілей було виявлено, що рівень смертності був нижчим у групі інтервенції серед ВІЛ-інфікованих учасників та їхніх ін’єкційних партнерів, ніж у групі, яка отримувала стандартний пакет послуг.

Результати проекту мають потенціал серйозного впливу на зниження рівня захворюваності на ВІЛ та смертності серед ЛВІН по всьому світу – такий висновок містить публікація у медичному журналі The Lancet, присвячена загальним результатам дослідження HPTN 074.

Матеріали зустрічі з поширення результатів проекту HPTN 074

William C Miller; Irving F Hoffman; Brett S Hanscom; Tran V Ha; Kostyantyn Dumchev; Zubairi Djoerban; Scott M Rose; Carl A Latkin; David S Metzger; Kathryn E Lancaster; Vivian F Go; Sergii Dvoriak; et al A scalable, integrated intervention to engage people who inject drugs in HIV care and medication-assisted treatment (HPTN 074): a randomised, controlled phase 3 feasibility and efficacy study. The Lancet. September 01, 2018 (EN)

Вільям С. Міллер, Ірвінг Ф. Гоффман, Бретт С. Ганском, Тран В. Га, Костянтин Думчев та ін. Розширювана інтегрована інтервенція із залучення осіб, які вживають ін’єкційні наркотики, до програм лікування ВІЛ та медикаментозного підтримуючого лікування наркозалежності (HPTN 074): рандомізоване контрольоване дослідження третьої фази щодо здійсненності та дієвості (Переклад з англ.) The Lancet. September 01, 2018 (UA)

Програма зустрічі з поширення результатів дослідження HPTN 074 Київ, Україна, 18 жовтня 2018 р. (UA/EN)

Вільям С. Міллер. Проект HPTN 074. Інтегровані підходи до лікування та профілактики серед ЛВІН: перші результати у рамках мережевого рандомізованого клінічного дослідження із профілактики ВІЛ, у яких подано порівняльний аналіз інтегрованих програм, у тому числі контрольованої антиретровірусної терапії, та програм стандартного надання медичної допомоги. Презентація (UA)