11 / 01 / 2019
Дистанційне навчання ECHO: перші результати та перспективи

У 2018 році близько 80 лікарів і медсестер з 15-ти медичних закладів первинної ланки 7-ми міст України стали учасниками навчальних онлайн-сесій, які проводяться в рамках проекту «Інтеграція лікування залежності та ВІЛ-інфекції у первинну ланку охорони здоров’я».

Проект «Інтеграція лікування залежності та ВІЛ-інфекції у первинну ланку охорони здоров’я» реалізується Українським інститутом політики громадського здоров’я спільно зі Школою медицини Єльського університету (США) з 2016 року. Проектом передбачено впровадження моделей інтегрованого надання медичних послуг в закладах первинної ланки у 12 регіонах України та інтервенцій, спрямованих на покращення якості допомоги через системне навчання медичного персоналу первинної ланки.

У березні 2018 року було розпочато реалізацію одного з ключових компонентів даного проекту - дистанційне навчання ECHO (Extension for Community Health Outcomes). ECHO - це дистанційне навчання, яке засноване на застосуванні фактичних практичних даних і є одним з методів безперервного медичного розвитку. ECHO використовує спільне середовище професійного спілкування медиків первинної ланки і фахівців вузької практики в сфері наркології, фтизіатрії та інфекційних хвороб, які виступають у якості тренерів і наставників.

Довгострокова методологічна та технічна підтримка щодо реалізації у проекті компоненту ECHO надається Інститутом Вайцмана (Коннектикут, Колорадо, США). Також на його офіційному сайті www.weitzmaninstitute.org розміщуються матеріали проведених сесій, до яких мають доступ усі учасники дистанційного навчання.    

За результатами 2018 року було проведено 16 ECHO-сесій, під час яких запрошені експерти обговорювали із слухачами різні аспекти ведення пацієнтів з ВІЛ-інфекцією, туберкульозом, вірусним гепатитом та наркозалежністю – діагностику, профілактику та лікування, зокрема, надання замісної підтримувальної терапії (ЗПТ). Онлайн-зустрічі поєднували формат лекцій та багатостороннього обговорення конкретних клінічних випадків, що дозволяло учасникам також обмінюватися практичним досвідом між собою.

В онлайн-сесіях у минулому році взяли участь близько 80 лікарів і медсестер з 15-ти Центрів первинної медико-санітарної допомоги, які представляють 7 міст України  (Дніпро, Краматорськ, Черкаси, Миколаїв, Кривий Ріг, Житомир, Кропивницький).

У 2019 році ECHO-навчання в рамках проекту буде продовжено та розширено: планується залучення нових учасників та збільшення часу на обговорення складних випадків з щоденної практики працівників ЦПМСД.