10 / 02 / 2017
Робоча зустріч в рамках проекту «Інтеграція лікування залежності та ВІЛ-інфекції у первинну ланку охорони здоров’я»

36 медичних закладів у 12 регіонах України стануть учасниками програми допомоги пацієнтам з поєднаною патологією - ВІЛ, туберкульоз, опіоїдна залежність.

9 лютого 2017 року у Києві відбулася робоча зустріч в рамках проекту «Інтеграція лікування залежності та ВІЛ-інфекції у первинну ланку охорони здоров’я» за участю фахівців УІПГЗ, дослідників Медичної школи Єльського університету (США), представників Центру громадського здоров'я МОЗ, Альянсу громадського здоров'я та керівників медичних закладів з різних регіонів України. Учасники зустрічі обговорили робочий план дослідницького проекту, основним виконавцем якого виступатиме Український інститут політики громадського здоров’я за фінансової підтримки Національного Інституту Вивчення Наркозалежності (NIDA, США).

Дослідженнями останніх років доведено, що найбільший терапевтичний та економічний ефект досягається завдяки інтегрованій терапії - поєднанню опіоїдної замісної терапії з профілактикою та лікуванням ВІЛ-інфекції та туберкульозу в одному закладі. Інтегрована модель допомоги не тільки підвищує зацікавленість пацієнтів у лікуванні, а й значно покращує ставлення до них з боку медичного персоналу, зменшує дискримінацію та упередженість.

Проект дозволить налагодити систему теле-освіти для лікарів: фахівці медичних закладів будуть проходити он-лайн тренінги, присвячені актуальним питанням ведення пацієнтів з поєднаною патологією.

Очікується, що проектом буде охоплено майже 1,5 тис. пацієнтів.

Дані про ефективність інтегрованих моделей лікування та інтервенцій з підвищення якості послуг на первинній ланці медичної допомоги будуть корисними у плануванні та впроваджені реформи охорони здоров’я в Україні.