31 / 08 / 2019
Stop Overdose Safely

Сьогодні, у Міжнародний день поінформованості про передозування наркотиками, ми нагадуємо про можливість для партнерів та членів сімей наркозалежних отримати навички екстреної допомоги при передозуванні опіоїдами за допомогою Налоксона.

Спільний проєкт Управління ООН з наркотиків та злочинності (UNODC) та Всесвітньої організації охорони здоров'я (WHO) "Stop-Overdose-Safely (SOS) initiative", який має на меті зменшити кількість смертей від передозування опіоїдами, наразі реалізується в Україні, Киргизстані, Казахстані та Таджикистані. В нашій країні проєкт впроваджує Український інститут політики громадського здоров’я.а

Згідно зі Світовим звітом UNODC про наркотики, кількість споживачів опіоїдів у світі становить 53 мільйони. У 2017 році опіоїди спричинили дві третини з 585 000 смертей, які трапились внаслідок вживання наркотиків. За даними МОЗ України, у минулому році в країні було зафіксовано 26 260 випадків передозування наркотичними речовинами. 202 людини померли від наркотичного передозування - з них 3 людини до 19 років.

Для лікування передозування опіоїдами медичний персонал традиційно використовує препарат Налоксон. Ціль "S-O-S Initiative" – підвищити доступність Налоксону на рівні місцевих громад: забезпечити препаратом та навчити його використовувати людей, які з високим ступенем ймовірності можуть стати очевидцями передозування. Підготовлені проєктом тренери – лікарі та соціальні працівники - навчатимуть розпізнавати ризик передозування і надавати екстрену допомогу не тільки працівників рятівних служб, а й партнерів та членів сімей наркозалежних.

У Києві отримати набори для ін’єкцій з Налоксоном та пройти інструктаж щодо його використання можна на сайтах ЗПТ клініки "Соціотерапія", а також на базі ВБО "Конвіктус Україна" та ГО "Клуб "Еней".