10 / 08 / 2023
Національний діалог щодо поточного стану, майбутніх перспектив та планів щодо розвитку ЗПТ в Україні

Після тривалої вимушеної паузи наші фахівці взяли участь у першому великому заході, присвяченому перспективам розвитку програми замісної підтримувальної терапії в Україні.

3-4 серпня у Києві відбувся Національний діалог щодо поточного стану та подальших перспектив та планів розвитку програми замісної підтримувальної терапії (ЗПТ) в Україні. Під час заходу було надано рекомендації та пропозиції щодо покращення, розширення та доступності програми ЗПТ в Україні. Організована зустріч стала площадкою для обговорення наявних досягнень та проблем, можливостей об’єднання зусиль та їх кращої координації для досягнення амбітних цілей щодо розширення програми та покращення її якості.

Серед учасників діалогу – Центр громадського здоров’я, Бюро ВООЗ в Україні, CDC/PEPFAR Україна, UNODC, ЮНЕЙДС, Альянс громадського здоров’я, Український інститут політики громадського здоров’я, представники Глобального фонду, НСЗУ, ЦОЗ ДКВС, спільноти пацієнтів, а також українські лікарі ЗПТ, директори лікарень, представники департаментів охорони здоров’я обласних адміністрацій та інші запрошені.

Під час проведення заходу було обговорено низку питань:

  1. Епідеміологічну ситуацію, пов’язану зі вживанням опіоїдів в Україні.
  2. Прогрес у досягненні цілей охоплення ЗПТ на Національному та регіональному рівнях, а також поточний стан Національної програми програми замісної підтримувальної терапії.
  3. Найкращі практики та моделі впровадження замісної підтримувальної терапії у світі, досвід інших країн та останні дослідження за цим напрямком.
  4. Результати пілотних проектів щодо покращення ЗПТ, зокрема, відеоконтрольований прийом препаратів ЗПТ під безпосереднім спостереженням (DOT)​.
  5. Впровадження нових препаратів замісної підтримувальної терапії.
  6. ЗПТ у програмі медичних гарантій.
  7. Впровадження модуля замісної підтримувальної терапії в МІС ІЗСХ.
  8. Навчальні інтервенції, спрямовані на покращення рівня знань надавачів послуг ЗПТ.
  9. Визначено пріоритети інтервенцій для розширення ЗПТ, обговорено шляхи залучення пацієнтів до програми, розробку ефективних маршрутів.
  10. Ухвалено консенсусну заяву з рекомендаціями щодо розширення доступу до замісної підтримувальної терапії в Україні.

Джерело: Центр громадського здоров’я України