16 / 11 / 2018
УІПГЗ оцінить зміни у клінічній практиці медичних працівників, які пройшли тренінги щодо інтегрованого ведення випадків гіпертензії та діабету

Інститут долучився до масштабного національного проекту «Неінфекційні захворювання: профілактика та зміцнення здоров’я в Україні» на етапі оцінки його результатів.

Проект протягом чотирьох років реалізує МОЗ України спільно з Бюро ВООЗ в Україні та Швейцарським бюро співробітництва в Україні у рамках програми «Здоров’я–2020: основи європейської політики і стратегія для ХХІ століття». Загальна мета проекту - покращення благополуччя населення України шляхом зниження захворюваності та смертності, що пов’язані з неінфекційними захворюваннями, із особливою увагою на захворюваність та смертність, спричинених серцево-судинними захворюваннями.

Зокрема, в рамках проекту було розроблено тренінги щодо інтегрованого ведення випадків гіпертензії та діабету, у яких взяли участь працівники первинної медичної допомоги з 7-ми пілотних регіонів України (Львівська, Івано-Франківська, Вінницька, Полтавська, Харківська, Дніпропетровська та м. Київ). З 2015 року було проведено більше 360 тренінгів та охоплено більше 10 тисяч працівників первинної ланки. Під час навчання лікарі, фельдшери та медичні сестри знайомились з сучасними підходами до діагностування, лікування та профілактики неінфекційних захворювань.

15 – 16 листопада у Києві проходила підготовка регіональних дослідницьких груп, які оцінюватимуть зміни у клінічній практиці медичних працівників після закінчення тренінгів. Збір даних буде проведено у 7-ми пілотних областях проекту та 3-х контрольних областях. Його методологія передбачає вибірковий перегляд медичних карток пацієнтів закладів первинної медичної допомоги та спостереження за медичною практикою, а також інтерв’ювання керівників закладів, медичних працівників та пацієнтів.

Оцінка результатів буде проведена Українським інститутом політики громадського здоров'я за технічної підтримки ВООЗ протягом наступних 5-ти місяців.