21 / 07 / 2017
Здоров’я ув’язнених: запрошуємо до дискусії високого рівня

28 - 29 липня 2017 р. у Києві відбудеться Міжнародний круглий стіл «Здоров’я ув’язнених: науковий підхід заради безпеки суспільства». У заході візьмуть участь представники ключових зацікавлених сторін, які працюють та  взаємодіють у сферах наркополітики, надання медичних послуг і здійснення кримінального правосуддя в регіоні Східної Європи та Центральної Азії.

У 2016 році редакція журналу The Lancet створила Комісію, яка підготувала два важливі документи: статті «Громадське здоров'я і міжнародна політика щодо наркотиків» та «ВІЛ і пов'язані з ним інфекції у засуджених». В цілому у цих матеріалах було підкреслено, що політика щодо наркотиків і пов'язане з ними позбавлення волі можуть суттєво впливати на здоров'я і права значної кількості людей, що вживають наркотики, в усьому світі. В Україні і в цілому в регіоні Східної Європи і Центральної Азії (СЄЦА) зростає кількість публікацій, у яких підкреслюються ризики, проблеми та можливості для поліпшення здоров'я людей, що вживають наркотики, в різних ситуаціях: попереднє ув'язнення, ув'язнення і звільнення з місць позбавлення волі. Поліпшення здоров'я людей, що вживають наркотики, вимагає партнерських відносин із зацікавленими сторонами, які працюють у різних областях і на різних рівнях, представляючи працівників системи охорони здоров'я, систему кримінального правосуддя і провідних політиків. Головна мета полягає у скороченні негативних результатів щодо здоров'я і в той же час - у зниженні навантаження на поліцію та на систему кримінального правосуддя в цілому.

Для розвитку партнерських відносин між основними зацікавленими сторонами Український інститут політики громадського здоров'я спільно з Йєльським університетом, Школою громадського здоров'я університету Джонса Хопкінса і редакцією журналу The Lancet за підтримки Міністерства охорони здоров'я та Міністерства Юстиції України, Всеукраїнської мережі ЛЖВ, USAID, Pact Inc. і EU-ACT запрошують представників правоохоронних органів, пенітенціарної системи, громадського здоров'я та громадянського суспільства України та інших країн Східної Європи і Центральної Азії до дискусії високого рівня.

Протягом дводенної наради у Києві буде розглянуто спектр можливостей для покращення доступу до послуг охорони здоров'я людям, що вживають наркотики, утрьох різних ситуаціях: попереднього ув'язнення, позбавлення волі і періоду відразу після звільнення. На цій нараді основну увагу буде приділено узгодженню поточної адвоаційної діяльності, спрямованості політики і майбутніх досліджень в регіоні СЄЦА з метою поліпшення роботи систем охорони здоров'я та кримінального правосуддя. У Круглому Столі візьмуть участь представники ключових зацікавлених сторін, які працюють в рамках взаємодії у сферах вживання наркотиків, надання медичних послуг і здійснення кримінального правосуддя в регіоні. В рамках наради відбудеться офіційна зустріч з пресою для привернення уваги громадськості України і країн СЄЦА до проблем і можливостей реагування на поєднані проблеми наркополітики та охорони здоров'я у сфері кримінального правосуддя в регіоні.

Круглий стіл відбудеться 28 - 29 липня 2017 р. у готелі «Opera» за адресою вул. Б. Хмельницького, 53

Програма Круглого столу «Здоров’я ув’язнених: науковий підхід заради безпеки суспільства» (ENG)

Програма Круглого столу «Здоров’я ув’язнених: науковий підхід заради безпеки суспільства» (RUS)