05 / 11 / 2022
Закон України щодо ВІЛ буде преведено у відповідність до рекомендацій ВООЗ

Цього тижня Верховна Рада ухвалила у першому читанні за основу законопроєкт №6364, який передбачає застосування сучасних досягнень, відповідно до рекомендацій Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), щодо діагностики, профілактики та лікування ВІЛ-інфекції в Україні.

Новий закон розширить можливість тестування, оскільки легітимізує самотестування, а тому сприятиме пришвидшенню темпів ранньої діагностики. Якщо законопроєкт ухвалять у другому читанні, то до процесу самотестування ширше залучатимуть соціальних працівників та консультантів “рівний – рівному”, які зможуть направити людину до лікаря.

Закон щодо ВІЛ в Україні останній раз переглядали 11 років тому, і за цей час, як нагадує голова профільного комітету парламенту Михайло Радуцький, розпочалась медична реформа, запрацювала електронна система охорони здоров’я, а головне – з’явились нові методи профілактики та лікування вірусу.

Законопроєкт також передбачає розширення статті щодо гарантування держзабезпечення доконтактною та постконтактною профілактикою.

Окрім цього, попередньо ухвалений законопроєкт уніфікує термінологію та механізми боротьби з ВІЛ відповідно до керівних документів ВООЗ, а це дозволить уникати різночитання та, на думку авторів документа, спрямувати зусилля на профілактику поширення хвороби.

Джерело: zmina.info