11 / 10 / 2022
В Україні набув чинності наказ «Про затвердження Порядку надання психіатричної допомоги мобільною мультидисциплінарною командою»

10 жовтня у світі відзначали Всесвітній день психічного здоров’я. ВООЗ визначає психічне здоров'я як стан благополуччя, в якому людина реалізує свої здібності, може протистояти життєвим стресам, продуктивно працювати і робити внесок в свою спільноту. Для більшості українців цьогоріч цей день став справжнім випробуванням спроможності протистояти стресу та ефективно діяти у кризових ситуаціях.

Бажаємо всім здоров’я та нагадуємо, що днями набув чинності наказ «Про затвердження Порядку надання психіатричної допомоги мобільною мультидисциплінарною командою».

Документ розроблено Міністерством охорони здоровʼя України за підтримки Всесвітньої організації охорони здоровʼя (ВООЗ) для удосконалення організації та забезпечення потреб у послугах із надання психіатричної допомоги у громаді. Наказ відповідає положенням Концепції розвитку охорони психічного здоров’я в Україні на період до 2030 року, яка передбачає здійснення заходів з поліпшення доступності допомоги через:

  • децентралізацію та розвиток позастаціонарних форм надання спеціалізованої допомоги;
  • створення системи кризового консультування;
  • реорганізацію процесу надання допомоги в закладах охорони здоров’я на рівні вторинної медичної допомоги;
  • впровадження чіткого механізму перенаправлення між наявними службами, розвитку мультидисциплінарних команд та міжгалузевої співпраці.

Головним завданням мультидисциплінарної команди є забезпечення надання психіатричної допомоги особам із психічними розладами за місцем перебування пацієнта.

До складу мультидисциплінарної команди входять:

  • лікар-психіатр та/або дитячий лікар-психіатр;
  • лікар-психолог та/або лікар-психотерапевт, та/або психолог, та/або дитячий психолог;
  • медична сестра.

Рекомендована чисельність населення адміністративно-територіальної одиниці для надання послуг з психіатричної допомоги однією мультидисциплінарною командою становить 200 тис. осіб. Оптимальне навантаження на одну мультидисциплінарну команду – надання послуг 50 пацієнтам.

Більше подробиць на сайті Міністерства охорони здоровʼя України