13 / 02 / 2020
Лінія Підтримки пацієнтів ЗПТ

На робочій зустрічі у Києві обговорюємо результати пілотування телефонної автоматизованої Лінії Підтримки пацієнтів замісної підтримувальної терапії.

Лінія Підтримки для наркозалежних була створена в Україні з врахуванням успішного досвіду впровадження аналогічної технології американськими колегами. Адаптацію контенту американської лінії, організацію її роботи та дослідження ефективності здійснювали фахівці УІПГЗ разом с партнерами в рамках проекту "Покращення якості медикаментозного підтримувального лікування в Україні".

Тематичне меню Лінії містить розділи про послуги метадонової / бупренорфіновой програми, про способи контролю ломки та потягу до наркотика, пропонує наркозалежним вправи для керування власним фізичним та емоційним станом, а також історії успіху інших пацієнтів програми ЗПТ.

Минулої осені 180-ти пацієнтам програми ЗПТ було запропоновано зателефонувати на номер Лінії Підтримки. Використовуючи покрокові інструкції, учасники дослідження прослуховували певні тематичні аудіосесії та залишали відгук, чи була та чи інша інформація корисною для них .

Абсолютна більшість учасників оцінили використання АТЛ як актуальне та корисне: 75,4% відповіли, що Лінія Підтримки може допомогти пацієнтам ЗПТ почуватися психологічно краще, 78,5% готові порекомендувати дану технологію своїм друзям та знайомим, які приймають ЗПТ, майже половина (48,5%) вважає, що Лінія Підтримки може допомогти пацієнтам ЗПТ утримуватися від вуличних наркотиків.

За результатами зустрічі заплановано доповнити перелік тем автоматизованої Лінії Підтримки та технічно об'єднати її з Національною Гарячою Лінією з питань наркозалежності і ЗПТ для можливості переадресації в разі потреби дозвонювачів з одного сервісу до іншого.

Пілотування Телефонної Автоматизованої Лінії Підтримки Пацієнтів ЗПТ: Результати та Можливості Впровадження (Презентація)

Лінія Підтримки пацієнтів ЗПТ: 0800-605-937 (дзвінки з будь-яких номерів безкоштовні)