13 / 01 / 2017
Вийшов друком навчально-методичний посібник

Вийшов друком навчально-методичний посібник «Інтегрована медико-соціальна допомога хворим на опіоїдну залежність в умовах центрів первинної медико-санітарної допомоги» за авторством дослідників Інституту політики громадського здоров'я.

У грудні 2016 року вийшов друком навчально-методичний посібник «Інтегрована медико-соціальна допомога хворим на опіоїдну залежність в умовах центрів первинної медико-санітарної допомоги» за авторством дослідників Інституту політики громадського здоров'я та науковців кафедри соціальної роботи та практичної психології Академії праці, соціальних відносин і туризму.

Посібник присвячено актуальній проблемі громадського здоров’я – забезпеченню хворих на наркозалежність комплексними медичними послугами. Передусім йдеться про пацієнтів з наркозалежністю, обтяженою соціально небезпечними захворюваннями – ВІЛ-інфекцією та туберкульозом. Лікування цього контингенту в умовах первинної ланки охорони здоров’я дозволить значно підвищити рівень охоплення і зменшити стигму та дискримінацію по відношенню до людей із опіоїдною залежністю.

Навчально-методичне видання призначене для сімейних лікарів, лікарів-наркологів, інтернів, середнього медичного персоналу, причетного до програм замісної підтримувальної терапії та інтегрованого лікування соціально небезпечної коморбідної патології.

Посібник розроблено за результатами дослідницького проекту «Аналіз впроваджуваності замісної підтримувальної терапії на базі закладів первинної медико-санітарної допомоги в Україні», що виконувався БО УІПГЗ з 1 серпня 2014 року по 31 січня 2016 року. Дослідницька діяльність здійснювалася за технічної та фінансової підтримки проекту USAID RESPOND, який впроваджує в Україні міжнародна організація Pact Inc. у співпраці з FHI360.

Навчально-методичний посібник доступний до завантаження у pdf-форматі:

Інтегроване лікування хворих на опіоїдну залежність в умовах центрів первинної медико-санітарної допомоги: навчально-методичний посібник / Дворяк С. В., Карагодіна О. Г., Морозова О. С., Пикало І. І., Думчев К. В., 2016