20 / 11 / 2016
Surgeon General’s Report on Alcohol, Drugs, and Health

На сайті «Головного лікаря США» вперше в історії опубліковано звіт, присвячений темі зловживання психоактивними речовинами - «Surgeon General’s Report on Alcohol, Drugs, and Health».

Коментуючи цю подію, американські ЗМІ згадують епохальний звіт керівника служби охорони здоров'я США щодо паління (1964 р.), який врешті призвів до різкого скорочення кількості курців і врятував тим самим мільйони життів. Наразі науковці і чиновники сподіваються, що сьогоднішня доповідь чинного «Головного лікаря США» Вівека Мурті спричинить зростання кількості досліджень у лікуванні та реабілітації наркозалежних.

«Залежність - це не просто вада характеру», - наголосив Мурті у своїй заяві з приводу публікації звіту. "Це хронічне захворювання, до якого ми повинні ставитися з таким же співчуттям, з яким ми ставимося до хвороби серця, діабету та раку… Занадто довго, занадто багато в нашій країні розглядали залежність як аморальне явище. Ця сумна ганьба створила додатковий тягар сорому, який ще більше заважає людям з розладами, викликаними зловживанням токсичних речовин, вийти вперед і звернутися за допомогою".

У доповіді стверджується, що у 2015 році мали досвід вживання психоактивних речовин майже 48 мільйонів американців. І хоча близько 21 мільйона людей мали розлади, пов'язані з вживанням наркотиків (ця кількість більше, ніж кількість хворих на рак), тільки 10 відсотків з них отримували лікування.

Мурті називає вироблені суспільством стереотипи щодо зловживання психоактивними речовинами найбільш гострою кризою сучасності у сфері охорони здоров'я.

Повна версія Звіту «Surgeon General’s Report on Alcohol, Drugs, and Health»