04 / 09 / 2016
Третя Регіональна Консультація щодо зниження шкоди у Східній Європі та Центральній Азії. Звіт.

Опубліковано ЗВІТ про Третю Регіональну Консультацію щодо зниження шкоди у Східній Європі та Центральній Азії, яка відбулася 12-13 травня 2016 року в Одесі і була присвячена питанню "Чи здатна наука подолати стигму в контексті епідемії ВІЛ?" 

Консультація була організована Міжнародним товариством боротьби зі СНІДом (International AIDS Society - IAS) спільно з Українським інститутом політики громадського здоров'я, а також Спеціальним послом Генерального секретаря ООН з питань ВІЛ / СНІДу у Східній Європі та Центральній Азії. Вона об'єднала понад 30 учасників, у тому числі провідних експертів національних інститутів здоров'я, організацій громадянського суспільства, агентств ООН і академічних кіл. На зустрічі були присутні фахівці з Білорусі, Вірменії, Грузії, Казахстану, Киргизстану, Молдови, РФ, Узбекистану і України. IAS представляв Президент Міжнародного товариства по боротьбі зі СНІДом Кріс Бейрер.

Метою Консультації було надання лікарям, працівникам охорони здоров'я та наркологам регіону платформи для проведення відкритого та чесного діалогу з питань зменшення шкоди. Учасники обговорили ситуацію з поширенням ВІЛ-інфекції серед споживачів наркотиків у Східній Європі та Центральній Азії, поделілілісь проблемами у країні / регіоні, а також представили успіхи і досягнення програм зменшення шкоди. Основні дискусії стосувалися питання подолання стигми та дискримінації щодо споживання наркотиків в контексті епідемії ВІЛ-інфекції.

Учасники прийняли рішення про відновлення роботи Євразійської професійної асоціації аддиктивной медицини (ЄПААМ) як ефективного інструменту для поширення обізнаності про сучасні методи лікування залежності та профілактики ВІЛ / СНІД серед професійних кіл регіону.

В результаті обговорень було висунуто ряд основних рекомендацій, адресованих представникам професійного медичного співтовариства, міністерств охорони здоров'я, громадських організацій та правоохоронних органів.

ОТЧЕТ. Третья Региональная Консультация по снижению вреда в Восточной Европе и Центральной Азии. "Может ли наука преодолеть стигму в контексте эпидемии ВИЧ?" 12-13 мая 2016 г., Одесса. (RU)