11 / 08 / 2017
Фахівці Інституту зустрілися з представниками правоохоронних органів Білої Церкви у рамках дослідження «Співпраця із запобігання поширенню ВІЛ в місцях позбавлення волі»

Учасники зустрічі підписали меморандум про спільну реалізацію науково-практичного проекту, метою якого є формування позитивного ставлення персоналу виправних установ до підтримувальної терапії агоністами опіоїдів.

10 серпня в Білоцерківському центрі підвищення кваліфікації персоналу Державної кримінально-виконавчої служби України відбулася зустріч представників правоохоронних органів з фахівціями Українського інституту політики громадського здоров’я» - доктором медичних наук, засновником і провідним експертом УІПГЗ Сергієм Дворяком, лікарем-психіатром, членом правління УІПГЗ Євгеном Гришаєвим та спеціалістом Оленою Черновою.

Експерти Інституту поінформували присутніх про спільний проект з Єльським університетом (США, Нью-Гейвен, штат Коннектикут), метою якого є впровадити і оцінити нову форму втручання для зміни ставлення людей під назвою ендавмент тренінг (EnTrI) на організаційному рівні з керівниками та персоналом виправних установ, органів пробації з метою сприяння впровадженню і підтримці терапії агоністами опіоїдів (ПТАО) в Україні. Втручання EnTrI розроблене для вирішення проблем стигми і розповсюдженого негативного ставлення до людей, які вживають ін'єкційні наркотики (ЛВІН), а також до ПТАО, серед керівництва і персоналу виправних установ та пробації. Підставою для уваги саме до персоналу правоохоронних органів є те, що ставлення і цінності співробітників визначають зміни і формування клімату організації, що підтверджується в літературі з питань запровадження інновацій, яка однозначно визнає зміни у співробітників організації в якості найважливішого результату такого запровадження.

Науковим керівником проекту є Фредерік Л. Алтіс - професор медицини, епідеміології та охорони здоров'я, науковий співробітник Школи медицини і Школи суспільної охорони здоров’я Єльського університету, а співдослідником і координатором проекту є Максим Полонський, доктор філософії, співробітник Єльської школи громадського здоров'я.

У рамках проекту представниками Інституту було проведено заняття. На його початку начальник Центру Олег Дука зазначив про важливість втілення в пенітенціарних закладах та пробації ефективних методів профілактики ВІЛ-інфекції та лікування наркозалежності, беручи до уваги ситуацію із захворюваністю на ВІЛ/СНІД в пенітенціарних закладах України.

Зустріч проходила у досить цікавому та сучасному форматі. Євген Гришаєв провів опитування за допомогою дослідницької он-лайн платформи Qualtrics з навчальною групою (працівники служби пробації) та викладачами центру. Учасникам дослідження були призначені унікальні ідентифікатори, які не були пов’язані з жодною особистою інформацією. На наступному етапі заняття слухачам була продемонстрована відео-лекція доктора медичних наук Сергія Дворяка на тему «Огляд сучасних методів лікування наркозалежності та їх ефективності». Завершаючим етапом заняття було опитування он-лайн платформи Quatrics.

Наприкінці зустрічі між Білоцерківським центром ПКП ДКВС України та Українським інститутом політики громадського здоров’я було підписано меморандум про реалізацію науково-практичного проекту «Вплив особливого формату (Endowment) тренінгів (EnTrI) для персоналу виправних установ в Україні на формування позитивного ставлення до підтримувальної терапії агоністами опіоїдів (ПТАО)» в рамках дослідження «Співпраця із запобігання поширенню ВІЛ в місцях позбавлення волі».

За результатами дослідження буде розроблено рекомендації для роботи з персоналом пенітенціарних установ та органів пробації, у тому числі навчальних закладів, з кінцевою метою покращити медичне обслуговування ув’язнених та підвищити ефективність заходів з профілактики ВІЛ/СНІД.

 

За матеріалами i-rc.org.ua