15 / 03 / 2017
Розміщено звіт за проектом "START"

Втручання START підвищує рівень охоплення тестуванням на ВІЛ і знижує рівень ризикованої щодо ВІЛ сексуальної поведінки серед колишніх ув’язнених чоловіків: рандомізоване контрольоване дослідження в Україні.

Проект "Дослідження впровадження та ефективності інтервенції Project START в Україні", що тривав з вересня 2013 року до листопада 2015 року, мав на меті вивчення можливості його реалізації в Україні та оцінку ефективності. Рандомізоване контрольоване дослідження здійснювалося у 12 чоловічих виправних колоніях та одному ізоляторі тимчасового утримання у Дніпропетровській, Миколаївській та Львівській областях України.

Дослідження першої в Україні реалізації проекту START засвідчило ефективність втручання стосовно збільшення охоплення тестуванням на ВІЛ, удосконалення знань про ВІЛ та зменшення ризикованої статевої поведінки серед чоловіків, яких було звільнено з місць позбавлення волі. Втручання проекту START, адаптоване до місцевого контексту, можна рекомендувати для впровадження в Україні, а також в інших країнах Східної Європи іЦентральної Азії. 

Результати дослідження були презентовані під час Міжнародної конференції AIDS 2016 у Дурбані, ПАР.

Звіт за дослідженням:

Втручання START підвищує рівень охоплення тестуванням на ВІЛ і знижує рівень ризикованої щодо ВІЛ сексуальної поведінки серед колишніх ув’язнених чоловіків: рандомізоване контрольоване дослідження в Україні. Т.Кірьязова, Ю.Середа, О.Недужко, О.Постнов, Р.Йорік, І.Шваб, С.Дворяк. Проект USAID “RESPOND”, 2016 р.