09 / 06 / 2016
Впродовж червня у Києві проходитиме серія тренінгів з профілактики передачі ВІЛ від матері до дитини

Повне припинення передачі вірусу ВІЛ шляхом "вертикальної транмісії" - цілком можливе. Про це свідчить сучасна світова медична практика.

Впродовж червня у Києві проходитиме серія триденних тренінгів з профілактики передачі ВІЛ від матері до дитини відповідно до міжнародних рекомендацій та національних стандартів. Заходи адресовані акушерам-гінекологам та педіатрам з усіх регіонів України. До лікарів звертатимуться представники Міністерства охорони здоров'я України, а також українські експерти, дослідники і практики. Тренінги відбудуться за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ).
У програмі тренінгу Український інститут політики громадського здоров'я презентує профілактичний опитувальник «ASSIST» для скринінгу на вживання психоактивних речовин серед вагітних. Даний інструмент для виявлення вразливостей до ВІЛ наркозалежніх вагітних жінок було пілотовано під час дослідження, здійсненого Інститутом за підтримки ЮНІСЕФ у 2014 році.
________________
16 травня 2016 р. в Україні було затверджено Уніфікований клінічний протокол первинної, вторинної (спеціалізованої) та третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги «Профілактика передачі ВІЛ від матері до дитини»Відповідний Наказ, Протокол і Клінічна настанова доступні на сайті МОЗ України.