22 / 07 / 2016
Міжнародна конференція зі СНІДу "AIDS 2016" завершується

Сьогодні спливає останній день 21-й Міжнародній конференції зі СНІДу "AIDS 2016". Конференція зібрала у Дурбані (ПАР) більш ніж 18000 світових лідерів, вчених, фахівців у сфері охорони здоров'я та провідних діячів з адвокації. Було представлено близько 2500 наукових тез та відбулося сотні важливих подій, які мають наблизити світ до досягнення глобальної амбітної цілі - покласти край епідемії ВІЛ як загрозі для громадської здоров'я до 2030 року.

Український інститут політики громадського здоров'я на Конференції представляли три дослідники організації.

19 липня Голова правління Інституту Сергій Дворяк та науковий директор Костянтин Думчев взяли участь у науково-практичнму семінарі "Ефективне інтегроване клінічне та програмне забезпечення людей, що живуть з ВІЛ та вживають алкоголь та наркотики" як співголови студії.

Сесія була націлена на постачальників медичних послуг та спеціалістів з суміжних сфер охорони здоров’я та мала на меті покращити якість та доступність програм лікування для людей,  які живуть з ВІЛ та вживають алкоголь і наркотики. Теми, що розглядалися, стосувались коморбідних станів, які включають вживання алкоголю та наркотиків, психічного здоров’я, а також збільшення розладів здоров’я, включаючи туберкульоз та гепатит С. Пройшло обговорення кращих практик профілактики ВІЛ-інфекції, лікування та програм догляду, а також клінічних питань, що включають потенційну взаємодію лікарських засобів. Під час семінару були показані короткі вступні презентації, але його основною метою буде обмін досвідом між різними регіонами щодо покращання стану здоров’я уразливих груп населення.

 

Сергій Дворяк представив фактичні дані і узагальнені рекомендації щодо надання інтегрованої допомоги ВІЛ-позитивним людям, які вживають наркотики ін’єкційно, в межах або поза межами пенітенціарної системи: 

Problems of integrated care for HIV-positive PWID in- and out- of penitentiary system. How we can overcome barriers to achieve high standards in countries with conservative penitentiary medicine?

Sergii Dvoriak, Frederick Altice. AIDS 2016 - Durban, SAR (EN)

 

 

 

 

 

Доповідь Костянтина Думчева була присвячена прогресу України в імплементації інтегрованої допомоги:

Integrated services for people who use drugs in vertical health care systems: challenges and solutions

Kostyantyn Dumchev. AIDS 2016 - Durban, SAR (EN)

.

 

 

 

  

21 липня, в рамках сесії «ВІЛ-послуги в тюрмах: давайте піднімати планку» директор УІПГЗ Тетяна Кірьязова презентувала результати проекту «Дослідження впровадження та ефективності інтервенції Project START в Україні». 

Метою програми Project Start є зниження ризику інфікування ВІЛ / ІПСШ / гепатитами серед осіб, які нещодавно повернулися з місць позбавлення волі. Для досягнення мети застосовується поетапний клієнто-орієнтований підхід. Оцінка ефективності Project Start в Україні проводилась у 2015 році методом рандомізованого експериментального дослідження:

Project START intervention increases HIV testing uptake and decreases HIV risk behaviour among men released from prison: a randomized study in Ukraine

T. Kiriazova, Y. Sereda, O. Neduzhko, O. Postnov, R. Yorick, I. Shvab, S. Dvoriak. AIDS 2016 - Durban, SAR (EN)

.